Wskazówki dotyczące utrzymania higieny w miejscu pracy podczas Covid-19

Wskazówki dotyczące utrzymania higieny w miejscu pracy podczas Covid-19

W tych dziwnych czasach pandemii Covid-19 mamy do czynienia z rygorystycznymi nawykami higieny, z jakimi nie mieliśmy do czynienia jeszcze nigdy. Każdy z nas musi mieć swój udział w utrzymywaniu przestrzeni osobistych w czystości dla siebie, naszych przyjaciół i rodzin, ale także dla innych w naszym bezpośrednim otoczeniu (takim jak np. miejsce pracy).

Istnieje wiele dodatkowych środków ostrożności, które wszyscy musimy zachować w miejscu pracy, aby upewnić się, że nasi współpracownicy, przyjaciele i rodzina są bezpieczni. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi utrzymania higieny w miejscu pracy podczas Covid-19.

Edukacja pracowników

Przede wszystkim musisz edukować i przypominać swoim pracownikom o powadze sytuacji, a także o tym, co mogą zrobić aby chronić zdrowie własne i innych współpracowników w biurze.

Zapewnij pracownikom środki do dezynfekcji rąk

W ciągu ostatniej dekady coraz częściej stosowano dozowniki środków do dezynfekcji rąk w biurach i miejscach pracy. Teraz bardziej niż kiedykolwiek możemy spodziewać się wzrostu liczby i wykorzystania dozowników i urządzeń do dezynfekcji rąk. Warto zadbać o nie jeszcze zanim staną się trudnodostępne.

Zadbaj o czyszczenie i dezynfekcję biura

Utrzymanie porządku i czystości w biurze ma ogromny wpływ na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Biuro powinno być czyszczone i dezynfekowane każdego dnia. Sprzątanie biura warszawa przez fresh office może obejmować nie tylko sprzątanie pomieszczeń, mycie podłóg i okien ale również profesjonalną dezynfekcję.

Zwróć szczególną uwagę na przedmioty najbardziej podatne na „magazynowanie” bakterii

Mowa tutaj m.in. o biurkach, klawiaturach i myszkach a także klamkach i włącznikach świateł. To przedmioty, z którymi kontakt ma najwięcej osób. Utrzymanie ich w czystości to sposób na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa i ograniczenie ryzyka przenoszenia zarazków.

Zadbaj o odpowiednie środki czystości w łazience

Wspólne przestrzenie w biurach takie jak łazienka czy kuchnia, wymagają jeszcze większego nacisku na utrzymanie czystości. Koniecznie zadbaj o to, aby znalazły się w nich odpowiednie środki czyszczące takie jak chociażby mydło antybakteryjne oraz płyn do dezynfekcji i jednorazowe ręczniki papierowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *