Uniwersalne pajace niemowlęce i ich rola w wyprawce dla malucha

Uniwersalne pajace niemowlęce i ich rola w wyprawce dla malucha

Pod względem praktyczności zastosowania pajace dla niemowląt nie mają sobie równych. Są w powszechnym użytku już od pierwszych dni po urodzinach maluszka i najczęściej towarzyszą mu nawet wtedy, gdy ukończy już rok. Wynika to z ich ogromnej uniwersalności, ponieważ jako strój sprawdzają się w dosłownie każdych okolicznościach. Z tego względu są obowiązkowym wyposażeniem niemowlęcej wyprawki.

Pajacyki w wyprawce

Wyprawka dla noworodka a następnie niemowlęcia to zbiór najbardziej potrzebnych rzeczy w opiece nad takimi maluchami. Muszą być to rzeczy cechujące się jak najwyższą jakością i uniwersalnością, a w przypadku ubranek także delikatnością i elastycznością. Nie mogą w żaden sposób drażnić dziecięcej skóry, powodować nieprzyjemnych reakcji alergicznych, doprowadzać do zmian na skórze. Kupując pajace niemowlęce warto się więc kierować ich jakością materiałową, sposobem szycia, ale też pochodzeniem. Popularność zdobywają pajacyki szyte ręcznie z małych manufakturach; doceniana jest ich wytrzymałość, dobry dobór materiałów oraz precyzja wykończeniowa. Takie modele mogą być droższe od kupowanych w sklepach sieciowych, ale zdecydowanie przewyższają je jakością i często także estetyką.

Dlaczego warto kupić pajacyki?

Zalety takiego stroju, które doceniają rodzice posiadający niemowlęta, są przede wszystkim związane z praktycznością i uniwersalnością pajaców dziecięcych. Na szczególną uwagę i zachętę do ich zakupu wpływa głównie to, że:

– pajace niemowlęce nadają się do noszenia w dzień i w nocy, w domu i na spacerze,

– są bardzo proste do zakładania i ściągania, nie sprawiają problemu podczas wymiany pampersa,

– występują w bardzo wielu modelach, kolorach i krojach,

– posiadają różne wersje od zimowych (podobnych kombinezonom) po letnie,

– są bezpieczne dla dzieci, nie powodują podrażnień skóry,

– nie ograniczają ruchów malucha, pozwalają mu na swobodne chodzenie i poruszanie się,

– najczęściej wykonane są z naturalnej bawełny i nie powodują reakcji alergicznych.

Nie zapominajmy o lecie

Kiedy temperatura zaczyna wyraźnie rosnąć, można wybrać opcję pajacyków typowo letnich, znanych również jako rampersy. Od klasycznych wyróżnia je bardzo specyficzny krój: ubranie pozbawione jest rękawków oraz nogawek lub są one wyraźnie skrócone. Tym samym rampersy mogą przypominać też body i często stosowane są z nimi zamienne w czasie gorących miesięcy. Pod innymi względami różnią się też materiałem: co prawda nadal w większości przypadków bawełnianym, ale o znacznie mniejszym splocie. Dzięki temu pajace niemowlęce są lżejsze i bardziej przewiewne, więc świetnie nadają się nawet na wyjątkowo gorące i parne dni. Pozwalają skórze oddychać, nie doprowadzają do jej odparzeń, a przy tym skutecznie chronią ją przed zbyt długim działaniem promieni słonecznych.

Kwestia praktycznego zapięcia

Ze względu na fakt, że pajace niemowlęce muszą być ubraniami funkcjonalnymi, producenci stosują najprostsze rozwiązania zapięciowe. Do tych należy zaś klasyczny zamek błyskawiczny lub bardzo praktyczne i łatwe do zapinania napy. Te ostatnie spotykane są również w body, gdzie stanowią ogromne ułatwienie podczas przebierania dziecka. Warto kupować pajacyki, w których zapięcia są ulokowane w łatwo dostępnych miejscach, na przykład z boku stroju, ale jednocześnie nie powodują u dziecka dyskomfortu żadnymi wystającymi elementami. Dobrze też zwrócić uwagę na to, jak wykonana jest metka. Zaleca się kupno pajacyków, które są jej pozbawione w klasycznej formie, a zamiast tego posiadają metkę drukowaną po wewnętrznej stronie materiału.

Różnorodność kolorystyczna

Oddychające, bezpieczne materiały wykorzystywane przy produkcji pajaców dla niemowląt to nie jedyna ważna cecha tych ubranek. Równie istotny jest też ich wygląd i ogólna zewnętrzna prezencja. Pajacyki powinny być kolorowe, wesołe, radosne – to stroje dla maluszków podkreślające młodość i niewinność. Dlatego zdecydowana większość modeli utrzymana jest w jasnych barwach i często pastelowych, delikatnych odcieniach. Ciemniejsze elementy pojawiają się raczej rzadko i zwykle umieszczane są na pajacykach z tematycznymi nadrukami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *