Ułóż swój własny plan zdrowego odżywiania.

Ułóż swój własny plan zdrowego odżywiania.

Każdy z nas lubi planować sobie dzień. Mało kto jednak uwzględnia w tym planie właściwe odżywianie. Obecny dobrobyt jaki panuje w naszym kraju (w kontekście do dostępności produktów) pozwala nam na tworzenie bardzo zróżnicowanych pokarmów, które będą mogły nie tylko dostarcza odpowiedniej ilości energii dla naszego organizmu, ale dodatkowo wspomogą jego prace bez ryzyka odkładanie się niebezpiecznych substancji. Nie trudno więc dotrzeć, że dobrze poprowadzony plan żywieniowy może przysłużyć się naszemu zdrowiu.

Aktualny rozwój technologi pozwala nam na sporą wygodę w zakresie tworzenia takich planów. Nie musimy już udawać się do specjalistycznych lekarzy i dietetyków, gdyż można skorzystać ze specjalnych platform lub aplikacji na telefon, które pomogą nam w ułożeniu naszej diety. Oczywiście wciąż a należy pamiętać, że najlepszym rozważaniem jest konsultacją z osobą mająca wiedzę z tego zakresu, choć można to zrobić nawet przy pomocy internetu poprzez odpowiednie komunikatory lub socjal media.

Technologia w zdrowiu

Skupmy się jednak na aplikacjach, które są wygodne i łatwe do pozyskania, a co najwalniejsze darmowe (przynajmniej w większości). Spora ich część może nam posłużyć jak licznik kalorii, co w dietach takich jak redukcyjna, czy popularna 1400kcal jest bardzo pomocne. Innymi wartymi uwagi są kalkulatory BMI. Samo BMI pozwoli nam na sprawdzenie, czy stosunek naszego wzrostu do wagi jest odpowiedni zachowany, w ramach standardowych założeń. Tutaj jednak należy pamiętać, o tym by nie panikować, gdy nasz wynik będzie poza skalą. Każdy jest inny, a sam wskaźnik nie należy do najbardziej dokładnych.

Oprócz tego istnieją też aplikację jak np. Big Oven – ta jest w angielskim, które idealnie sprawdzą się nie tylko dla osób szukających zdrowych rozwiązań, ale mających problem z pomysłem na obiad. Posiada ona funkcje wyszukiwania potraw na podstawie naszych zachcianek, a co więcej wskazuje jakie produkty będą potrzebne do wykonania danego dania. Oczywiście z każdą chwilą pojawiają się coraz to nowsze aplikacje, warto więc od czasu do czasu zajrzeć do sklepu Google Play.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *