Sprawdzamy wady i zalety słomek wykonanych z papieru.

Sprawdzamy wady i zalety słomek wykonanych z papieru.

Od jakiegoś czasu wiele słyszymy o papierowych słomkach do napojów. Czy warto z nich korzystać? Jakie są zalety a jakie wady tego typu produktów? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule.

Może zacznijmy od wad.

Jedyną wadą na jaką „udało” nam się trafić w przypadku słomek papierowych to ich… plastikowe osłonki. Niestety ale wiele firm reklamuje swoje produkty jako ekologiczne a tak naprawdę ekologiczne nie są (nie w 100%). Trzeba na to uważać zamawiając słomki ale i również inne produkty reklamowane jako „ekologiczne”.

A jakie są zalety słomek papierowych?

Na pewno jedną z ważniejszych zalet słomek papierowych jest ich szybka rozkładalność. Słomki papierowe (te wykonane całkowicie z papieru) rozkładają się błyskawicznie. Nie tak jak ich plastikowy odmiennik, który potrzebuje na to kilku a nawet kilkunastu lat.

Kolejną zaletą słomek papierowych jest jakość ich wykonania. Słomki papierowe nie różnią się tak naprawdę wyglądem od słomek plastikowych Nie różnią się także funkcjonalnością. Wbrew pozorom, słomki papierowe wcale nie przemakają i nie nasiąkają wodą. Nawet jeśli zostawimy je w pojemniku z napojem na dłuższy czas. Jak to możliwe? Po prostu słomki wykonane są z odpowiednio grubej warstwy papieru (tektury). To zapewnia im całkowitą nieprzemakalność.

Następną zaletą, o której warto wspomnieć jest cena. Wiele osób myśli, że ekologiczne słomki z papieru są znacznie droższe od plastikowych. Nic bardziej mylnego! Słomki papierowe kosztują praktycznie tyle samo co ich plastikowe odpowiedniki.

Dlaczego zatem wciąż sięgamy (w większości przypadków) po słomki plastikowe? Dlaczego nie postawimy na ekologię?

Plastikowe słomki są na tyle popularne i na tyle powszechne, że wiele osób zwyczajnie nie wie o istnieniu słomek wykonanych z innych materiałów. I niestety długo się to nie zmieni. Na półkach sklepowych wciąż dominują produkty wykonane z plastiku ponieważ lepiej się sprzedają. Mamy jednak nadzieje, że takie artykuły jak ten, który właśnie czytasz pozwolą na dotarcie do większej grupy czytelników, a to z kolei przełoży się na większą popularność ekologicznych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *