Rodzaje rolet wewnętrznych w mieszkaniu

Rodzaje rolet wewnętrznych w mieszkaniu

Wybór rolet wewnętrznych nie jest prosty – a to inwestycja na długie lata. Jeszcze przed okresem wiosenno-letnim warto zdecydować się na ich montaż. Jednak jaki model wybrać? Zróbmy przegląd rolet wewnętrznych na rynku.

Bezinwazyjne rolety wewnętrzne

Na rynku coraz bardziej popularne są rolety, które są bezinwazyjne w montażu. To świetne rozwiązanie np. do wynajmowanych mieszkań. Nie ma potrzeby wiercenia ani wynajmowania fachowców do montażu. Z reguły są tańsze niż tradycyjne, jednak mogą być mniej trwałe. Tkanina jednak skutecznie zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym.

Rolety dzień noc

To popularne rolety wewnętrzne w mieszkaniach. Wpisują się w wiele aranżacji, a materiał schowany jest w kasecie. Dzięki płynnej regulacji, szybko można ustawić, jaka ilość światła ma się przedostać do wewnątrz. Poza tym rolety dzień noc estetycznie się prezentują. Można też zdecydować się na bezinwazyjny montaż – nie trzeba wtedy wiercić. Warto jednak wspomnieć, że delikatne prześwity mogą nie dawać stuprocentowej skuteczności, czyli zaciemnienia.

Rolety plisowane

Wyglądem przypominają harmonijkę, mogą być wolnowiszące lub osadzone na prowadnicach. Świetnie sprawdzą się do standardowych okien oraz takich, które mają nietypowe kształty, np. trójkątne. Charakteryzują się łatwością w utrzymaniu czystości i eleganckim wyglądem. Do wyboru są też różne tkaniny. Plisy zajmują mniej miejsca od rolet rzymskich, świetnie sprawdzą się nawet w niewielkich pokojach. Chcesz zainwestować w rolety? Pożyczka na raty pomoże Ci finansowo.

Rolety rzymskie

To tkaniny, które są jednocześnie dekoracją wnętrza. Delikatne fale prezentują się estetycznie zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Do wyboru są materiały bardziej zaciemniające i mniej – w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Co ciekawe, tkaninę można z reguły prać w pralce. Rolety rzymskie mogą być problematyczne w swobodnym otwieraniu okna – trzeba tu zachować wolną przestrzeń ponad oknem. Aby zainwestować w wyposażenie mieszkania, pożyczka na raty doskonale się sprawdzi.

Rolety wolnowiszące albo w kasecie

Klasyczne rolety z tkaniny mogą mieć formę wolnowiszącą. Montuje się je do ściany albo sufitu. Zasłaniają mniejszą i większą powierzchnię, a prosta konstrukcja sprawia, że są proste w montażu. Do wyboru jest wiele tkanin. Z kolei rolety w kasecie z prowadnicami montuje się na ramie okna. Jednolicie i elegancko zasłaniają szyby.

Rolety do okien dachowych

W domach jednorodzinnych przyda się ten fason, aby skutecznie zakryć okna dachowe. Chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem, dlatego tkanina powinna być odpowiednio zaciemniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *