Podstawowe zasady ćwiczeń siłowych


Poszukujesz sposobu na to by zwiększyć swoją masę mięśniową? Kluczem są dobrze dobrane ćwiczenia siłowe, a także właściwa technika ich wykonania, oraz odpowiednia dawka czasu. W tym rodzaju rodzaju treningu ważne jest w pierwszej kolejności określenie właściwego celu samych ćwiczeń. Jest to o tyle potrzebne, że ma wpływ na późniejszy rodzaj ćwiczeń, jak i częstość ich wykonywania. Ogólnie dzielimy wszystko na trzy główne typy tj. ćwiczenia skupiające się na ogólnorozwojowym treningu, w celu uzyskania odpowiedniej rzeźby lub też w celu schudnięcia. To jaką drogę wybierzemy zależy już od nas samych. Jednakże dopiero gdy już to ustalimy możemy opracować swój własny plan treningowy uwzględniając przy tym dietę. To jednak nie wszystko po czym trzeba pamiętać.

Podstawowe zasady

Ważne jest także to by nie dopuścić do sytuacji typu : „ile ja nie uniosę”. Nadmierne obciążenie może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, gdyż może ono doprowadzić do przetrenowania, a co za tym idzie, do zahamowania przyrostu masy mięśniowej (co całkowicie mija się z celem). Jest jeszcze jedna istotna kwestia, o której zapominają nawet zaawansowani sportowcy. Rób rozgrzewki i rozciąganie po ćwiczeniach. Jest to ważne by nasze mięśnie miały czas na powrót do normalnej pracy. Sam trening można porównać do sytuacji zagrożenia życia. Kiedy musimy uciekać wszystkie nasze mięsne pracują zmuszając się do niewyobrażalnego wysiłku. Nie inaczej jest w przypadku ćwiczeń fizycznych. Jednakże gdy już minie stan niebezpieczeństwa powoli czujemy jak opadają emocje a całe ciało się rozluźnia. Właśnie to samo musimy zapewnić naszemu organizmowi po cieczeniach.

W inny wypadku może być on w stałej gotowości zużywając ogromne ilości energii, lub co gorsza nierozruszane stawy mogą ulec poważnemu uszkodzeniu, wyłączając nas na długi czas z dalszego treningu. Pamiętajmy więc o dbaniu o nasze ciało. Warto do tego dołączyć zaplanowany odpoczynek (np. co drugi dzień) tak by nasze mięśnie miały okazję do regeneracji i nabrania masy mięśniowej.