Na czym polega implantacja stomatologiczna?

Na czym polega implantacja stomatologiczna?

Mimo że do dentystów chodzimy zwykle bardzo niechętnie i z obawami przed bólem, nie da się ukryć, że to właśnie stomatolodzy najczęściej ratują wygląd naszych zębów.

Odpowiednie leczenie dentystyczne i ortodontyczne zwłaszcza w zakresie implantologii to w wielu przypadkach jedyna szansa na uratowanie ładnego uśmiechu, zgryzu i ochrona przed straszeniem dzieci czarnymi dziurami w uzębieniu. Dentyści sięgają głównie po sprawdzoną metodę implantologii, czyli po prostu wszczepienia implantu (sztucznego zęba). Na czym jednak ona polega, jak przebiega i jakie ma zalety?

Proces implantologiczny opiera się na zachowywaniu odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi procedurami wszczepienia implantu

Każdy z etapów jest rozdzielany przynajmniej kilkoma tygodniami (usunięcie zęba, regeneracja, wszczepienie), aby w tym czasie tkanki mogły się odpowiednio i bezpiecznie zagoić. To również czas na ich pełną regenerację i przystosowanie do przyjęcia sztucznego implantu. Dzięki temu efekt końcowy wygląda znakomicie: nie wdaje się stan zapalny, nie widać zaczerwienienia dziąseł, co przekłada się również na estetykę wizualną i piękny uśmiech. Każda procedura tego typu jest najpierw konsultowana z pacjentem, aby dopasować terminy kolejnych wizyt zwłaszcza w przypadku implementacji dwufazowej. W tym procesie najpierw implant osadza się bezpośrednio w kości żuchwy bez założenia korony. Dopiero po zagojeniu ran i usunięciu szwów stomatolog nagłada mostek protetyczny albo koronę. Nowoczesne metody dentystyczne i protetyczne umożliwiają wypełnienie w ten sposób nawet dużych ubytków bez konieczności stosowania popularnych sztucznych szczęk.

Z możliwości zachowania doskonałego uśmiechu i zapominania o wstydzie przy każdorazowym otwieraniu ust korzysta coraz więcej osób

Sama procedura rozłożona w czasie nie jest zbytnio odczuwana w portfelu, a efekty uboczne w postaci bólu gojących się tkanek występują niezwykle rzadko. Procesowi implantacji stomatologicznej można poddać się w specjalistycznych gabinetach dentystycznych (protetycznych) lub w klinikach specjalizujących się w takich zabiegach. 

Więcej informacji na temat implantacji stomatologicznej można znaleźć na stronie www.implanty-warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *