Łokieć tenisisty – czym jest i jak wygląda leczenie?

Łokieć tenisisty – czym jest i jak wygląda leczenie?

Od pewnego czasu coraz więcej osób zmaga się z łokciem tenisisty. Tylko o czym dokładnie mowa? Czym jest łokieć tenisisty? Jak wygląda leczenie? Podpowiadamy!

Łokieć tenisisty – o czym mowa?

Czym jest łokieć tenisisty? Co skrywa się pod jego pojęciem? To schorzenie, które dosięga coraz więcej osób. Wielu z nas bazując na nazwie, może stwierdzić, że w grupie osób zmagających się właśnie z nim, znajdują się jednakowo zawodowcy oraz amatorzy tenisa. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej, a łokieć tenisistymoże dosięgnąć każdego z nas. Czym dokładnie jest? Łokieć tenisisty to zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, który spowodowany jest zmianami degeneracyjnymi budowy włókien kolagenowych ścięgien. Powody rozwoju schorzenia bywają różne. Najczęściej za przyczynę łokcia tenisisty podaje się przeciążenia oraz mikro-urazy, do których dochodzi w efekcie powtarzających się ruchów. Im więcej ich, tym szybciej pojawia się stan zapalny i zaczyna dokuczać łokieć tenisisty.

Łokieć tenisisty – leczenie

Jeśli chcemy powrócić do dawnego zdrowia i przestać zmagać się z łokciem tenisisty, to musimy pomyśleć o leczeniu. Oczywiście nie powinniśmy działać we własnym zakresie, ponieważ tylko profesjonalista będzie w stanie potwierdzić, czy mamy do czynienia z tego typu schorzeniem, czy też nasza diagnoza jest błędna. Jeśli okaże się, że faktycznie zmagamy się z łokciem tenisisty, to specjalista zastosuje odpowiednie leczenie, które zapewni nam najlepsze efekty i szybki powrót do zdrowia. W przypadku łokcia tenisisty stosowane są różne sposoby leczenia i ich wybór zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. Specjalista może zalecić fizykoterapię, w tym np. laser, ultradźwięki, czy pole magnetyczne. W innych przypadkach lekarz może zalecić masaże, które zwykle przynoszą ulgę w bólach związanych z przemęczeniem ręki. Na tym nie koniec, ponieważ lekarz może zalecić też sterydy, czyli leki przeciwzapalne, które również szybko uwalniają od dolegliwości bólowych, ale musimy wiedzieć, że one nie leczą łokcia tenisisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *