Jak zaplanować fajną wycieczkę do Łotwy?

Jak zaplanować fajną wycieczkę do Łotwy?

Warto zwiedzać. Podróżowanie to jedna z najfajniejszych spraw, która wnosi dużo dobrego do naszego życia. Warto zwiedzić nasz kraj, ale warto poznać również inne miejsca leżące w Europie, jak również poza nią. Dobrym miejscem do odwiedzin są kraje leżące blisko Polski, gdzie można wyskoczyć na weekend lub na kilka dni. W ten sposób można fajnie zagospodarować długi weekend lub kilka dni wolnego, jaki nam został. Jednym z krajów znajdujących się w niedalekiej odległości od Polski jest Łotwa.

Co tam warto zobaczyć?

Łotwa jest krajem, które kojarzyć może się z piękną naturą. Lasy, jeziora, czyste powietrze i plaże, które ciągną się na długości 500 km zachwycą wszystkich turystów poszukujących spokojnych miejsc do odpoczynku. My jednak do Łotwy będziemy jechać na wycieczkę krajoznawczą, aby poznać wszystkie najważniejsze zabytki i uroki tego kraju. W pierwszej kolejności swoje kroki warto skierować do Rygi – stolicy tego kraju. To miasto ma wspaniały klimat, który urzeka wszystkie przyjezdne osoby. Największą trakcją tego miasta jest zdecydowanie starówka, gdzie znaleźć można wspaniałe kamienic, jak również piękne brukowane uliczki. Co jednak można tu jeszcze zobaczyć? Pomnik Wolności, który ma wysokość 42 m. Na szczycie pomnika znajduje się figura kobiety, która nosi nazwę Milda. Trzyma w dłoni trzy gwiazdy, które symbolizują trzy najważniejsze regiony Łotwy: Inflanty, Kurlandię i Łatgalię.

Jeżeli ktoś interesuje się statkami i transportem morskim, to powinien zajrzeć do Windawy uważanej dzisiaj za jeden z najnowocześniejszych portów. Chyba w żadnym innym miejscu nie znajdzie się tak wyjątkowego klimatu i wspaniałych statków, które stanowią nie lada atrakcję dla turystów. Kolejnym miejscem do odwiedzenia jest Turaida, gdzie można podziwiać jeden z najsłynniejszych zamków biskupich o imponującej budowie. Zamek ma już swoje lata i aktualnie trwają nad nim prace renowacyjne, które mają mu przywrócić piękny blask. Wycieczki do Łotwy https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84 oferują mnóstwo atrakcji, dzięki którym będzie można obejrzeć jeszcze wiele innych, wspaniałych regionów, miast, zabytków, jakie można obejrzeć w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *