Ekologiczne słomki papierowe zamiast plastikowych – skąd takie zmiany?

Ekologiczne słomki papierowe zamiast plastikowych – skąd takie zmiany?

Plastikowe słomki towarzyszyły nam od zawsze. Wzbogacały drinki, napoje oraz koktajle. Co się nagle stało, że zostały zastąpione ekologicznymi słomkami papierowymi? Sprawdzamy!

Zmiany w produkcji słomek

Skąd takie nagłe zmiany w produkcji słomek? Czy to efekt podążania za modą, czy może jednak za zmianami kryje się coś więcej? Osoby, które na bieżąco śledzą doniesienia z mediów, pewnie znają odpowiedzi na te pytania. To nie żaden wymysł ani podążanie za zmieniającą się modą. To efekt tego, że przyszłość naszej planety stała się bardzo niepewna. Niestety odpowiedzialność za to ponosimy my, jak również producenci, którzy jako główny surowiec traktują plastik. Niestety jest to tworzywo, którego nie da się spalić, czy zniszczyć. Trzeba czekać, aż się rozpadnie, a czas ten zajmuje nawet do kilku lat. Doprowadziło to do koniecznych zmian w produkcji, w tym również słomek i tak zamiast plastikowych produktów mamy do dyspozycji papierowe.

Słomki papierowe – o czym mowa?

Czym w ogóle są te ekologiczne słomki papierowe? Co skrywa się pod ich nazwą? Na pewno nie żaden chwyt reklamowy. Faktycznie mamy do czynienia ze słomkami ekologicznymi produkowanymi z naturalnego surowca, który nie stanowi zagrożenia ani dla życia ludzkiego, ani dla naszej planety. Wszystko dlatego, że słomki papierowe ulegają biodegradacji. Czas ich rozkładu trwa do kilku miesięcy, więc nawet jeśli jakimś cudem znajdą się w glebie, czy oceanie, to w bardzo szybkim czasie nie pozostanie po nich ślad. To sprawia, że stają się coraz chętniej wybieraną wersją słomek, bo słomki plastikowe niestety niosą ze sobą wiele złego. Ekologiczne słomki papierowe jednak mają o wiele więcej zalet, niż by się mogło wydawać. Również mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny wszelkiego typu napojów – od koktajli, po soki owocowo-warzywne, czy drinki. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, jak i w wielu modelach. Tym samym, jeśli poszukamy, możemy nabyć takie słomki, które spełnią nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *