Czy założenie aparatu ortodontycznego jest bolesne?

Czy założenie aparatu ortodontycznego jest bolesne?

Warto zauważyć, że dzisiaj dbałość o zęby jest bardzo ważna dla każdego człowieka. Niekiedy osoba potrzebuje jedynie odpowiedniego wyprostowywania krzywych zębowych aby cieszyć się doskonałym uśmiechem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego, który pozwoli nam uzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Wiele osób jednak boi się takiego zabiegu z uwagi na ewentualny ból, jaki może wystąpić podczas zakładania oraz noszenia aparatu. Trzeba mieć świadomość, że obecnie tego typu zabiegi nie są w żaden sposób bolesne dla pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim przejdziemy do faktycznego zabiegu konieczne jest oczyszczenie zębów we właściwy sposób. Przygotowanie zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego jest niezwykle ważnym procesem, ponieważ tylko wtedy będzie można nanieść odpowiedni klej podtrzymujący wspomniany aparat ortodontyczny Warszawa. Mówimy tutaj o rozwiązaniu istotnym, ponieważ w ten sposób założenie metalowego aparatu nie powoduje już żadnego bólu. Warto dodać, że tego typu aparat, może z początku tylko powodować lekki nieznaczny ucisk, ale po kilku godzinach bezpośrednio po założeniu aparatu wspomniany dyskomfort mija. Trzeba pamiętać, że stałe aparaty mają to do siebie, że musimy je delikatnie podkręcać w taki sposób, aby metalowe druty nie stawały się zbyt luźne. Nie jest to jednak bolesne, dlatego nie ma obaw o to, że będziemy odczuwać dyskomfort. Nowoczesne aparaty są spasowane w taki sposób, aby nie ocierać w żaden sposób błony śluzowej zlokalizowanej na policzkach czy dziąsłach. Dzięki temu komfort użytkowania nowoczesnego aparatu faktycznie jest bardzo duży. Adaptacja aparatu w jamie ustnej jest o wiele łatwiejsza w porównaniu z dawną technologią. Warto jednak zauważyć, że każdy z nas posiada indywidualny próg bólu. Dla niektórych bardziej wrażliwych osób, taki aparat faktycznie może z początku trochę przeszkadzać.

Aparat się sprawdza

Nowa technologia robi jednak wszystko, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego bólu do minimum. Nie mówimy tu o uciążliwym bólu, tylko o minimalnym dyskomforcie, który może ale nie musi wystąpić. W końcu w tym wypadku liczy się najbardziej wygląd naszych zębów, a ten możemy poprawić tylko i wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ortodontycznego. Na szczęście w większości przypadków komfort i wygoda podczas noszenia aparatu ortodontycznego nie jest w żaden sposób zaburzona, w związku z czym bez problemu możemy zdecydować się na to rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *